Ob začetku vsakega šolskega leta je na cesti veliko razigranih otrok, ki še ne poznajo nevarnosti v prometu. Zato je zagotavljanje varnosti otrok v prvih septembrskih dneh ena najpomembnejših nalog policije. Policist Janko Šenkinc in policistka Andreja Šantelj iz PP Sežane sta nam bila na razpolago za ozaveščanje prvošolcev o varnosti na poti v šolo in njeni okolici. Skrb za tiste, ki prvič stopajo na šolske poti in ne poznajo nevarnosti, s katerimi se lahko srečajo na šolski poti in v vsakdanjem prometu, je izredno pomembna. Otroci so nepredvidljivi, težko ocenijo hitrost bližajočega se vozila, prometne predpise si po svoje razlagajo, zato smo tu vsi ostali, ki moramo toliko bolj poskrbeti za njihovo varnost.

Na kaj moramo še posebno paziti:
Vedno hodimo po notranji strani pločnika.
Kjer ni pločnika, hodimo po levi strani ceste.
Cesto prečkamo samo na prehodu za pešce.
Ponoči ali ob zmanjšani vidljivosti bodimo vidni – nosimo oblačila v živih barvah in kresničko.
Prvošolci vedno nosimo rumeno rutico, tudi v šoli.

Poglejte nas in naše risbice.