Od višine se zvrti

V sredo zjutraj smo že v zgodnjih jutranjih urah gazili v snegu in premagovali višinsko razliko med Ratečami in Tromejo na natanko 1510 metrih nad morjem. Seveda nam je uspelo vrh tudi osvojiti. Po skoraj šestih urah hoje smo imeli še vedno dovolj energije za učne ure iz orientacije, matematike in spoznavanja dvoranske različice hokeja, imenovanega Floor Ball.

Danes, v četrtek, smo dan začeli s pohodom v dolino Tamar. Vso pot nas je spremljalo sonce, pogledi na zasnežena pobočja pa so kar klicali po kepanju in sankanju. Popoldne, ko so se temperature približale že skoraj poletnim, smo si ogledali še izvir Nadiže v Zelencih.

Zadnji večer smo zaključili v prijetni družbi učiteljev in učencev Zavoda za gluho in naglušno mladino iz Ljubljane. Učili smo se kretanja-jezika gluhih, se do solz nasmejali in se zavrteli ob zvoku harmonike.

Prihod pred divaško šolo je predviden jutri, v petek, med 16. in 16.30.

Iz Planice za OŠ Divača TANJANJA Z OSMOŠOLCI