Učenci naše šole Blaž Dodič, Miha Hlad, Lenart Kavčič, Tian Mlač, Tine Rojc, Mark Žagar in Jurij Žnidarčič, so v ponedeljek 13. 6.2016, dosegli izjemen uspeh, ki je sicer klubski, a vsekakor omembe vreden. Ob  bučni podpori navijačev so premagali tekmece iz Goriških brd in se  uvrstili v prvo slovensko nogometno ligo.

Našteti učenci so del ekipe U-15, nogometnega kluba Jadran-Železničar,  ki uspešno trenira pod budnim očesom Danijela Stjepanovića in Anžeta Dujmoviča in je  v sezoni 2015/16 dosegala izjemne rezultate in premagala vse velike tekmece. Z izjemno razliko v golih 71:12, so postali prvaki MNZ Koper in se z zmago uvrstili v kvalifikacije za 1. slovensko nogometno ligo U-15 ter svoj uspeh so v ponedeljek potrdili.

Fantje že od začetka osnovne šole brez prekinitve vztrajajo, pridno trenirajo in se športno borijo na nogometnih tekmah in turnirjih. Ob skorajšnjem koncu osnovnošolske poti  jim je uspelo to, kar so sanje vsakega mladega nogometaša.