»Najlepše pesmi so o domu,
še sreča srečna je doma.«
(Vlado Kreslin)

Dragi učenci in učenke, spoštovani starši, cenjeni sodelavci!

V Publikaciji Osnovne šole dr. Bogomirja Magajne Divača podajamo nekaj najpomembnejših informacij v zvezi z organizacijo, urniki in temeljnimi vsebinskimi poudarki za šolsko leto 2016/17. Na prvem mestu ostaja skrb za kakovostno vzgojno-izobraževalno delo z učenci. Zavzemali se bomo za dobre medsebojne odnose vseh deležnikov, zavedajoč se svojih pristojnosti, pravic in dolžnosti. Pri učencih bomo spodbujali zdrav način življenja, gojili vrednote spoštovanja, razumevanja različnosti, jih usmerjali za učenje novih znanj in ustreznih strategij vseživljenjskega učenja. Trudili se bomo, da bo šola tudi v prihodnje tesno povezana z domačim krajem.

Šolsko leto 2016/17 je za nas zanimivo z zgodovinskega vidika, saj obeležujemo pomembne obletnice, povezane z železnico: prva vožnja z vlakom iz Ljubljane do Postojne – leta 1656, otvoritev proge med Ljubljano in Trstom – leta 1857, pa zgraditev proge Divača-Pulj – leta 1876. Zato bo rdeča nit letošnjega šolskega leta potekala pod geslom: »Moj domači kraj«. Učenci bodo z različnimi nalogami spoznavali našo naravno, kulturno in tehniško dediščino in s tem krepili zavest o pomenu zapuščine iz preteklosti. S pomočjo sodobnih tehnologij in raziskovalnega dela bodo razmišljali o možnostih razvoja našega okolja in s tem udejanjali načelo aktivnega državljanstva.

Verjamemo, da bomo z dobrim medsebojnim sodelovanjem učencev, staršev in delavcev šole zgradili pot, ki bo pripeljala do cilja – z znanjem in vrednotami obogatene in srečne učence.

Pa veselo na delo in obilo uspešnih ter prijetnih šolskih dni vam želim.

Damijana Gustinčič, prof., spec.

Screen Shot 2016-08-31 at 3.38.26 PM