V čarobnem decembru je prvošolce obiskala gospa Dragica – Filipova babica. V soju novoletne jelke in ob toplem bezgovem čaju je učence popeljala v skrivnostno iskanje sreče s pravljičnima junakoma Bibijem in Gustijem.

Učenci so pravljici prisluhnili in njeno sporočilo se jih je dotaknilo. Spoznali so, da je srečo treba pravočasno prinesti med ljudi.

Ob koncu pravljice so vsi skupaj popili krepčilni bezgov čaj, ki bo učencem in pravljičarki Dragici dal moč in zdravja v novem letu.

Otroci so bili pravljičnega darila zelo veseli. Njihova nežna srčka so se ob topli pripovedi odprla in svojo hvaležnost so pravljičarki Dragici izkazali s skromnim poklonom malega mehkega cofka, ki so ga sami izdelali.  Gospo Dragico je spontanost in srčnost ob obdaritvi ganila. Otrokom je povedala, da bo s poklonjenim okraskom okrasila svojo novoletno jelko.

Učiteljice Barbara, Nela, Tatjana