V petek, 1. 9. 2017, je prvič prestopilo šolska vrata naše šole 22 prvošolcev. Nestrpni, polni pričakovanj, zadržani a hkrati neučakani, nasmejani in seveda pogumni otroci so na prvi šolski dan postali učenci. V večnamenskem prostoru jih je sprejelo veliko ljudi. Med njimi jim je uvodni pozdrav namenila učiteljica Lidija Uršič, ki je z učenci dramske skupine pripravila poučno igrico – Kjer se prepirata dva…

Nagovorila jih je ravnateljica Damijana Gustinčič, županja občine Divača ga. Alenka Štrucl Dovgan, pomočnica ravnateljice Nives Skuk, policist Janez Šenkinc in  redarji, ki skrbno varujejo šolsko okolico pred morebitnimi kršitelji cestnih predpisov.

S preskokom vrvice v učilnico 1. razreda pa se je začelo njihovo popotovanje med šolskimi klopmi. A tisti dan je bila učilnica drugačna. Mize so bile slavnostno pripravljene na odlično medvedjo torto, ob kateri smo se vsi posladkali. Takega sprejema bi se vsi zagotovo veselili in upamo, da bo ostale v lepem spominu.

Naj bo njihova pot v svet znanja vesela, pogumna, polna novih izzivov in lepih dogodkov.

UČENEC

BITI UČENEC

JE PRELEPO!

ODSLEJ BODO DNEVI

TEKLI TAKO,

DA BOM SPOZNAVAL

VSE VEČ STVARI:

NEZNANE PREDMETE

IN NOVE LJUDI.

BITI UČENEC

NI KAR TAKO!

BREZ NAS TUDI ŠOLE

NE BI BILO!

(Zvezdana Majhen)

In hvala drugošolci, ker ste jim peli pesem, ko so korakali v šolo.