Pri spoznavanju in učenju jezika je zelo pomembno, da učenci začutijo tudi pristno okolje, iz katerega jezik prihaja. Zato smo pri angleščini v 1. razredu bolj podrobno spoznali praznik »Halloween« ali, po slovensko,  NOČ ČAROVNIC. Naučili smo se, da je praznik v angleško govorečih državah veliko bolj razvit kot pri nas, in da ima drugačne običaje kot jih imamo mi. Organizirali smo pravo Halloween zabavo, kjer smo se ošemili v najstrašnejše strahce, si poslikali obraz in imeli ples ob prihajajoči noči čarovnic. Otroci so nato odšli po razredih in ostalim učencem voščili »Happy Halloween«. Ugotovili smo, da je praznik zelo podoben pustu, kjer se govori: »Ali imate kaj za pusta hrusta?« Pri Halloweenu pa otroci govorijo »trick or treat«, ki v slovenščini pomeni »sladkarija ali vragolija«. Za pusta se ošemimo zato, da preganjamo zimo, ob Halloweenu se pa ošemimo zato, da pretentamo duhove. Izdelali smo tudi buče ali po angleško »jack – o – lanterns«, ki v noči na 31. oktober ne smejo manjkati. Pričarali smo si čudovito zabavo, odgnali vse negativno ter z novim znanjem in pričakovanjem, zakorakali počitnicam naproti.

Petra Fabjan