Spoštovani starši!

Zaposleni na Osnovni šoli Divača smo se odločili, da se 14. marca 2018 pridružimo nadaljevanju splošne stavke zaposlenih v vzgoji in izobraževanju.
Stavka bo potekala skladno z zakonodajo, ki med drugim določa dodatne pogoje, ki morajo biti izpolnjeni, kadar stavkajo delavci pri delodajalcih, ki opravljajo dejavnost ali delo posebnega družbenega pomena, kamor sodi tudi področje vzgoje in izobraževanja. V šoli mora biti tako tudi v času izvajanja stavke zagotovljen minimum delovnega procesa, ki zagotavlja varnost ljudi in premoženja.
Na dan stavke ne bo potekal VIZ proces, kar pomeni, da ne bo pouka in drugih organiziranih dejavnosti. Potekalo bo le nujno potrebno varstvo učencev na matični šoli v Divači. Šolskega prevoza učencev v šolo in iz nje ta dan ne bo.
V tem smislu vas prosimo, da nam najkasneje do ponedeljka, 12. 3. 2018 (do 8.00 v tajništvo šole), sporočite, ali vaš otrok nujno potrebuje varstvo in prehrano 14. 3. 2018 ter časovni okvir, ko bi bil v šoli.
Več o razlogih za stavko si lahko preberete v prilogi.

Hvala za razumevanje.