V petek, 28. septembra, so se učenci od 6. do 9. razreda udeležili delavnic, ki so jih na Univerzi na Primorskem organizirali za Evropsko noč raziskovalcev 2018, ki  že tretje leto poteka v okviru projekta “SAWE – Varni z znanostjo”.

Šestošolci in sedmošolci so se v Arheološkem parku Simonov zaliv za en dan prelevili  v geologe, arheologe in zoologe. S pomočjo interaktivnega zemljevida, filma in izkustvene delavnice so spoznavali rimski vsakdan in življenje v rimski vili. Spoznavali so religijo, izobraževanje in otroške igre v rimski dobi. Preizkusili so se v sestavljanju pravega rimskega mozaika in nekateri so celo preoblekli v rimske tunike. Nato so se ponovno vrnili v sedanjost, saj so njim na delavnici predstavili, kako poteka raziskovanje delfinov in kaj vključuje delo raziskovalcev morskih sesalcev ter varstvenih biologov. Osmošolci in devetošolci so se udeležili delavnic, ki so jih s področja matematike, kineziologije, zdravstva in biologije zanje pripravili  v Kopru in Izoli.