V sredo, 5. decembra 2018, je na šoli potekal tehniški dan, ki je odprl vrata veselemu decembru. Da bo vzdušje zadnji mesec v tem letu zares praznično, je bilo treba najprej okrasiti šolo. Snežaki, snežinke, smrečice in balončki iz najrazličnejših materialov in narejeni v različnih tehnikah krasijo učilnice razredne stopnje, hodnike, večnamenski prostor in zbornico. Skupina učencev pa je izdelala novoletne okraske, ki bodo krasili občinsko jelko. Ker je mesec december povezan z obdarovanji in praznično peko, so učenci poskrbeli tudi za to. Iz učilnice za gospodinjstvo je dišalo po orehovih, kokosovih in čokoladnih poljubčkih, s katerimi smo se posladkali že v sredo, nekaj pa so jih učenci skrbno zavili v darilca. Kaj še se skriva v poslovnih darilih, naj na tem mestu ostane skrivnost. Skupina učencev pa je izdelala novoletne voščilnice, ki bodo naokrog ponesle dobre želje naše šole. Tehniški dan, zaznamovan s praznično ustvarjalnostjo in urjenjem v različnih ročnih spretnostih, je v marsikateri učilnici zaokrožila tudi praznična glasba.

Alenka Tomazin