»Sanje so večne. Ustvarjanje zame ni poklic, temveč način življenja. Knjige, ki sem jih napisal, filmi, pri katerih sem sodeloval, glasba, ki sem jo soustvarjal, pa tudi vse tisto drugo, kar je spotoma nastajalo in seveda še nastaja, je na nek način moja duhovna biografija. Čeprav nisem ravnodušen ob tem, kaj drugi mislijo o mojem ustvarjanju, me najbolj vznemirjajo trenutki, ko nastaja nekaj novega.« pravi pisatelj, pesnik, dramatik, scenarist, soustvarjalca literarnih revij, avtor filmskih predlog in številnih besedil slovenskih pevcev ter skupin,  dobitnik neštetih nagrad (Kresnik, Večernica, Desetnica), Feri Lainšček.

Feri Lainšček je bil tudi gost na šoli v Divači v sredo, 24. aprila 2019 ob zaključku letošnje Kosovelove bralne značke.  Kulturni program je povezovala Adna Hasić, učenka 9. razreda, popestrili pa so ga recitatorji iz 5. in 8. razreda, učenci 1. razreda in otroški pevski zbor.