V petek, 14. 6. 2019, so  učenci divaške šole skupaj z učiteljicami pričakali Miho Deželaka s kvadrociklom in njegovo spremljevalno ekipo v krožišču pred Divačo, ki v sklopu dobrodelne akcije Deželak = Junak že peto leto zapored zbira prostovoljne prispevke za otroke, ki so pomoči potrebni. Vsako leto

Ekipo Deželaka Junaka smo vzpodbujali z glasnim navijanjem in pisanimi plakati. Izročili  smo mu dobrodelen prispevek, ki so ga darovali tako učenci kot tudi delavci naše šole. Vidno ganjen se je zahvalil in kljub utrujenosti je z nasmehom na obrazu delil avtograme otrokom.

V Divači se mu je na njegovi poti do cilja, Debelega Rtiča, pridružila tudi znana slovenska pevka, Lea Sirk, ki  se je fotografirala z najmlajšimi in delila avtograme z nekoliko starejšimi učenci.

Tako smo bili tudi mi del te čudovite in uspešne zgodbe, zgodbe, ki bo marsikateremu otroku pričarala veselje, radost in nasmeh na obrazu.

Vsem učencem in delavcem šole, ki so pristopili k akciji, se iskreno zahvaljujemo za njihov prispevek.