Na centralno šolo v Divači smo medse uspešno sprejeli 33 prvošolcev. Da je bil njihov korak pogumnejši, so jih s petjem spodbujali starejši učenci. Slovesnost se je pričela z nagovori ravnateljice Damijane Gustinčič, pomočnice ravnateljice Nives Skuk, županje Alenke Štrucl Dovgan ter policistke Andreje Šantelj. Starejši učenci so pod mentorstvom učiteljice Lidije Uršič odigrali igrico Zverjasec. Prvošolci so jo z zanimanjem spremljali in prišli do ugotovitve, da Zverjasec ni bil tako strašen, kot je na prvi pogled izgledal. Po končanem programu so se nam pridružili še predstavniki Radia 1 in otrokom razdelili darilca.

Sledil je še polet s čarobnim balonom, s katerim je vsak posameznik »poletel« v prvi razred in tako postal pravi šolar. Učenci so z učiteljicami odšli v matične učilnice, kjer jih je pričakalo sladko presenečenje. Sedaj se pouk lahko prične.

Učiteljice prvega razreda

Op.: Fotografije bomo objavili naknadno, ko pridobimo soglasja o objavi podatkov.