Mesec september

z vetrom zapleše –

in prvošolcem

laske počeše;

malo na levo, malo na desno,

malo za šalo, malo pa resno.

(Tone Pavček)

Prvi šolski dan je nekaj posebnega – je eden izmed tistih dni, ki se nas dotakne in ostane v spominu. Vsako še tako veliko potovanje se prične z enim  samim korakom, ki je na začetku lahko majhen in negotov, z leti pa postane odločen. Danes je z novim potovanjem na podružnični šoli Vreme pričel prvošolec.

Sprejema so se udeležile tudi ravnateljica Damijana Gustinčič, podravnateljica Nives Skuk, županja Alenka Štrucl Dovgan in policistka. V nagovoru so zaželele učencem prijeten začetek novega šolskega leta ter  poudarile pomen ohranjanja podružničnih šol v manjših krajih.

Učiteljice so za učenca pripravile prijetna presenečenja. Učenci dramskega krožka iz Divače so se pod mentorstvo učiteljice Lidije Uršič predstavili z igro Zverjasec. Sledil je skok čez vrvico, s katerim je prvošolec dokazal, da je pripravljen na nove izzive. Prijetno druženje pa se je zaključilo s sladkim presenečenjem.

Učiteljice želimo vsem učencem  čim bolj prijazno, učeno in izkustveno šolsko leto.