»Pripravljeni, pozor, zdaj!« je bilo slišati v toplo jesensko jutro na dolenjskem polju.

Tek je lahko vrhunsko doživetje ne le za telo, temveč tudi za dušo! Ko sočasno občutite utripanje svojega srca in narave, ki vas obdaja, ko vaše bitje preplavijo čarobni naravni zvoki in vonjave pokošene otave… Da, natanko v takem okolju in vzdušju so učenci senožeške šole izpeljali prvi športni dan – kros.

Prvošolčki so bili tako navdušeni, da so progo večkrat pretekli. Ko so videli, da tečejo učenci višjih razredov, so se tudi oni spustili v dir, tako, da jih učiteljice nismo mogle oziroma želele zaustaviti.

Na naši šoli so bili prav vsi učenci zmagovalci, saj ni nihče jokal, hodil ali se kako drugače izogibal teku. Pa še osem kilometrov smo prehodili prav vsi, tudi prvošolčki.

Čestitamo! Navdušene učiteljice Milojka, Anja, Nataša in Ada