V sredo, 23. oktobra, so se učenci od 6. do 9. razreda odpeljali v Ljubljano. Šestošolci so naredili postanek na Vrhniki, kjer so si ogledali  Cankarjevo spominsko hišo, ki stoji na mestu, kjer je nekoč stala lesena, s slamo krita koča, v kateri se je rodil Ivan Cankar. Koča je leta 1879 pogorela, zaradi česar so morali Cankarjevi gostovati po opuščenih hlevih in hišah drugod po Vrhniki. Pod vodstvom vodiča, ki je videzu zelo spominjal na našega največjega pisatelja moderne,  so si ogledali zbirko predmetov, ki prikazuje bivanjske razmere revnejše družine ob koncu 19. in v začetku 20. stoletja, ter Cankarjeva dela in fotografije njegove družine. Nato so se pridružili ostalim, ki so medtem že prispeli v našo prestolnico.

Sledil je skupni ogled operne predstave Najstniški brivec, ki je znano zgodbo Seviljskega brivca postavila v sodobni čas. Ob zgodbi novodobne najstnice Rozine so mladi poslušalci spoznali, kaj je operna predstava, elementi operne predstave (recitativ, arija, duet), različni pevski  glasovi … S tem se je kulturni dan za učence 6. razreda zaključil, ostali pa so še malo odkrivali lepote Ljubljane. Sedmošolci so si z ladjice privoščili drugačen na Ljubljano in mostove Ljubljanice, osmošolci so obiskali Vodnikovo domačijo v Šiški, kjer so ob zanimivih in hudomušnih ilustracijah spoznavali Vodnikovo življenje, devetošolci pa so se v Moderni galeriji preizkusili v stop-motion animaciji.