Učenci Podružnične šole Vreme so se v šolskem letu 2019/20 pridružili vseslovenskemu projektu Bodi dober, bodi kul!, ki poteka pod častnim pokroviteljstvom predsednika Republike Slovenije g. Boruta Pahorja, podpirajo pa ga tudi številni slovenski strokovnjaki, podjetniki, športniki, pevci in igralci. Cilj projekta je ozaveščanje, da so starši in učitelji prvi vzorniki otrok. Otroci jih ves čas opazujejo, njihova izbira pa je, ali so dobri ali slabi vzorniki.

V ta namen so učenci v torek, 21. 1. 2020, obiskali Dom upokojencev v Sežani. Prebivalcem doma so zaigrali dramsko igrico Izgubljena snežinka Debelinka, se z njimi pogovorili, jim izročili manjša darilca, ki so jih izdelali ob pomoči učiteljic, in zapeli nekaj ljudskih pesmi. S hvaležnostjo za topel sprejem, prijetno druženje in pogostitev so sklenili, da jih bodo še obiskali.

Na naslednji povezavi si lahko ogledate kratek videoposnetek dogodka.