Pomembno je, da so učenci tudi v tem času telesno aktivni. Biti fit in ustrezno dejaven zmanjšuje tveganje za virusno okužbo. Za ohranjanje telesnega in duševnega zdravja je pomembno, da smo tako otroci kot odrasli tudi v času koronavirusa telesno dejavni.

V tem šolskem letu se je Podružnična šola Vreme vključila v Mrežo gozdnih vrtcev in šol, ki v svojem programu izvajajo gozdno pedagogiko. To nas je vzpodbudilo, da organiziramo športni dan na daljavo, ki so ga učenci izvedli v gozdu.

Učenci so v gozdu izvajali fartlek in različne »gozdne« vaje za moč z različnimi materiali, ki jih našli v gozdu.

Po opravljenem športnem dnevu so se na poti domov  igrali gozdni bingo. Ob tem so spoznavali različne plodove, drevesa, nabirali so gozdne rožice.