Letos je posebno šolsko leto in namesto tradicionalnega nastopa pri italijanščini, ki ga ponavadi organiziramo meseca junija, zaradi koronavirusa tokrat nismo izvedli.
Nekateri učenci so izkazali željo, da vseeno posnamemo, kako smo se pripravljali pred karanteno na to, da bi se vam predstavili. Posnetki so sicer nastali med poukom glede na tekočo učno snov, glede na čas, ki smo ga imeli in glede na »vreme«. Za uprizoritev dramskih besedil z malo večjimi otroki, letos žal nismo imeli na voljo dovolj časa.
Na posnetku lahko starši vidite, kako se preko pesmic, igric, mimike, izštevank in na splošno celostnega učenja, učimo tuji jezik italijanščino. Določenih igric nismo mogli izvajati zaradi varnostnih razdalj in na splošno varnostnih ukrepov.
V upanju na to, da se čez leto dni vidimo na pravem odru, vas vsi skupaj lepo pozdravljamo.
All’anno prossimo.
Buone vacanze!

Učenci 1.-5.razredov z učiteljico Almo Volk.