V času, ko smo zaprli šolo zaradi novega koronavirusa in smo se v Sloveniji (tudi na naši šoli) učili na daljavo, se je porodila misel, da v Italiji otroci doživljajo isto izkušnjo kot mi. Razlika je le ta, da se italijanski šolarji letošnje šolsko leto niso vrnili za šolske klopi, ampak so dokončali šolanje na daljavo.

Otroci, ki obiskujejo italijanščino kot interesno dejavnost v 3.razredu in neobvezni izbirni predmet v 4. in 5.razredu na centralni šoli in na obeh podružnicah, so naslikali, kaj so počeli med karanteno in s to gesto želeli sporočiti otrokom v Italijo, v našem primeru v občino San Canzian d’Isonzo, da smo v tem obdobju skupaj in da pošljemo pozitivne misli v upanju, da se lahko čim prej obiščemo ob priložnosti, ko bo virus premagan in bodo razmere bolj ugodne.

Un saluto da Divača, Senožeče e Vreme a tutti i bambini nel Comune di San Canzian d’Isonzo.
Učenci z učiteljico italijanščine Almo Volk.