Se še spominjate svojega prvega šolskega dne?

Prav gotovo, saj le-ta sodi med mejnike človekovega življenja. Tudi letošnji prvošolci že lahko povedo, kakšen je bil njihov skok v šolo.

Prijazno sončno dopoldne je objelo deset senožeških prvošolcev. Strumno in ponosno so zakorakali v večnamenski prostor, kjer je potekal slavnostni sprejem. Nina, Erazem, Neža in Klemen so prepričljivo odigrali igrico z naslovom Prvič v šolo. Manjkala ni niti himna ter pozdravi z lepimi željami, ki so jih izrekli ravnateljica Damijana Gustinčič, pomočnica ravnateljice Nives Skuk, županja Alenka Štrucl Dolgan in policist Janko Šenkinc.

In ker na naši šoli postaneš pravi učenec šele, ko preskočiš vrvico, so tudi to nalogo prvošolčki z lahkoto opravili. Sledilo je sladko presenečenje v obliki torte in drobna darilca, ki bodo otroke še dolgo spominjala na prvi šolski dan.

Po uvodnem delu so se starši poslovili od svojih prvošolcev in se vrnili v šolo po 12. uri. Kaj smo počeli, ko smo ostali sami, pa vam zaupam kdaj drugič.

Ada Škamperle