Šolo, ki je med počitnicami samevala in bila kar malo dolgočasna, so na prvi šolski dan spet napolnili otroški smeh, živahnost ter veselje. Nadvse pomemben pa je bil ta dan za prvošolce, saj so postali pravi šolarji. Prav zato se vsako leto potrudimo in jim pripravimo sprejem, ki jim bo ostal v lepem spominu. Učence in starše so ob prelomnem dogodku pozdravili in nagovorili ravnateljica Damijana Gustinčič, podravnateljica Nives Skuk, županja Alenka Štrucl Dovgan ter policist Janko Šenkinc. Zaželeli so jim prijeten prvi šolski dan in seveda uspešno ter varno šolsko leto. Sledila je igrica Pika gre v šolo, ki so jo učenci dramskega krožka iz Divače zaigrali pod mentorstvom učiteljic Lidije in Taje. Po končanem kulturnem delu  je sledil tradicionalen preskok vrvice, s katerim so učenci dokazali, da so pripravljeni na nove izzive. Ogledali so si tudi  učilnico, v katerem bodo med letom širili svoja obzorja in gradili nova prijateljstva. Prijetno druženje pa se je zaključilo s sladkim presenečenjem.

Dobrega počutja v šoli in veliko zanimivih odkritij jim želimo tudi učiteljice.