V torek, 26. 1. 2021, se zopet odpirajo šolska vrata za učence 1., 2. in 3. razredov. Za vse učence bo potekal redni pouk po urniku in podaljšano bivanje. Prvošolcem in izjemoma posameznim učencem 2. ter 3. razreda (po predhodnem dogovoru zaradi izjemnih okoliščin) bo omogočeno jutranje varstvo.

Vzgojno-izobraževalno delo  bo za učence 1. triletja potekalo po Modelu C, kar pomeni, da:

• v šolo prihajajo le zdravi učenci (morebitne odsotnosti starši sporočijo razredničarkam),
  • ob prihodu v šolo in na šolskem avtobusu obvezno nosijo maske, ki jih v učilnicah snamejo,
  • v šoli uporabljajo maske le, če prihajajo v stik z učenci drugih skupin (na hodnikih, v večnamenskem prostoru),
  • učenci dosledno upoštevajo stroga higienska priporočila (umivanje oz. razkuževanje rok, higiena kašlja),
  • bo pouk potekal v homogenih skupinah – po oddelkih, tako da se skupine med seboj ne bodo mešale (»mehurčki«).

V šoli bomo poskrbeli za redno prezračevanje prostorov, vzdrževanje čistoče in razkuževanje prostorov.

Svetujemo, da učenci prihajajo v šolo peš oz. jih starši pripeljejo  z osebnimi avtomobili, če je to mogoče. Šolski avtobusi bodo zjutraj vozili po ustaljenem urniku, za odhod domov pa bo organiziran samo drugi razvoz.

Za učence od 4. do 9. razreda se nadaljuje izobraževanje na daljavo na enak način, kot poteka do sedaj. Upamo in želimo, da  se bodo šole za vse  učence čim prej odprle.

Z najboljšimi željami za ohranitev zdravja in optimizma ter medsebojnega zaupanja vas lepo pozdravljamo,

ravnateljica Damijana s sodelavci.