Spoštovani starši!

Obveščamo vas, da v februarju poteka vpis v 1. razred osnovne šole za šolsko leto 2021/2022. Vpis v 1. razred osnovne šole je v skladu z Zakonom o osnovni šoli obvezen za vse otroke, ki v tekočem koledarskem letu dopolnijo starost 6 let (otroke rojene v letu 2015).

Starši šolskih novincev, ki imajo prebivališče v našem šolskem okolišu, boste prejeli individualno pisno vabilo k vpisu, skupaj z obrazci potrebnimi za vpis.

Letos bo vpis prilagojen epidemiološki situaciji, tako da bo izveden nekoliko drugače kot običajno. Otroka lahko vpišete »na daljavo« brez obiska šole, tako da nam izpolnjene obrazce posredujete po pošti ali jih oddate  v nabiralnik pred vhodom v  matično šolo Divača (nabiralnik bo označen z napisom »vpis v 1. razred«) do petka, 19. 2. 2021.

Vpis lahko izvedete tudi osebno na šoli v času uradnega vpisa:

• v torek, 16. 2. 2021, in sredo, 17. 2. 2021, od 8.00 do 15.00,
  • v četrtek, 18. 2. 2021, od 10.00 do 17.00  v prostorih šolske svetovalne službe (uporabite službeni vhod).

V kolikor želite opraviti vpis osebno na šoli, vas prosimo, da se dogovorite s svetovalno službo za točen termin zaradi upoštevanja navodil MIZŠ in NIJZ. Vstop v šolo je dovoljen le zdravim osebam, pri tem upoštevajte preventivne ukrepe in higienska priporočila za preprečevanje širjenja bolezni (uporaba zaščitnih mask, zagotavljanje zadostne fizične distance in dosledno izvajanje higienskih ukrepov).