Podrobnosti dogodka

Leto se je kot blisk obrnilo in že smo se zopet odpravili proti Dolenji vasi, kjer izvedemo vsakoletni jesenski kros.  Sončno petkovo jutro nas je navdihovalo in spodbujalo, da smo strumno in brez težav prispeli na zastavljen cilj. Najprej smo si ogledali progo, ki se je vila med njivami in ovčjimi ogradami, se nato pošteno ogreli in že je šlo zares. Želja in cilj vseh nas je bila preteči celotno progo, nekateri pa so si postavili nekoliko višjega. Želeli so si zmage. Ah, seveda, najbolj zagreti in kondicijsko pripravljeni so res pritekli prvi v cilj, kjer je vladala prava navijaška evforija. Celo prvošolčki so se odlično odrezali in z lahkoto opravili s progo. Po uspešno opravljenem delu smo brez velikih besed pomalicali ter si ogledali srednjeveški obrambni stolp. Ker nas je ura že močno preganjala, smo zopet vzeli pot pod noge in se v gosjem redu po slabi uri hoda srečno vrnili v šolo. Ne boste verjeli, z okna nas je že pozdravljala kuharica in nas vabila v jedilnico.

Učiteljice