Bralno značko, interesno dejavnost, katere osnovni cilj je vzgojiti bralca, ki bo rad bral vse življenje, bomo tudi letos skrbno načrtovali in izpeljali. Vanjo bodo vključeni vsi učenci od 1. razreda devetletke do zaključka šolanja. Ker so za prvošolce črke prehud zalogaj, vabimo k sodelovanju starše. Otroci z njimi preberejo najmanj 4 knjige letno, se ob njih pogovorijo in se marsikaj novega naučijo.

Tudi pri BZ bo letos veljal individualni pristop za vsakega učenca. Bralne sezname bomo dokončno umaknili, saj lahko učenci berejo po svojih željah in zmožnostih. Od učencev 9. razredov pa se ob zaključku devetletnega branja poslovimo s kakovostno knjigo. Na zaključek bralne značke bomo povabili zanimivega literarnega ali kulturnega ustvarjalca.

Poročanje za BZ bosta letos izvajala oba knjižničarja:

Boris: torek, 12.00–14.00
Alenka: sreda, 12.00–14.00

Pri morebitnem šolanju na daljavo bosta knjižničarja tudi poročanje prilagodila tako, kot sta to storila v preteklem šolskem letu.

(Skupno 1.280 obiskov, današnjih obiskov 1)