Ko pridemo 1. septembra v šolo, nas spremljajo posebni občutki. Posebno, če so to prvi koraki v novo obdobje, ko včeraj še malčki, danes postanemo učenci.

Iz oči se iskri radovednost, vedoželjnost, pričakovanje, hrepenenje. Da bi nam prvi šolski dan še posebej ostal zapečaten v prelepem spominu, smo prvošolcem zaželeli dobrodošlico ravnateljica Damijana Gustinčič, pomočnica ravnateljice Nives Skuk, županja Alenka Dolgan Štrucl, policist Janko Šenkinc in vse učiteljice, ki bomo poučevale najmlajše učence. Učenke Andjelina, Aleksandra, Gaja in Tisa so pod vodstvom učiteljic Lidije Uršič in Anje Abram odigrale gledališko igrico Zverjasec.

Postati pravi šolar pomeni preskočiti prag učilnice, kar so prvošolci storili in tako pogumno zasedli svoje klopi. Ker pa je prvi šolski dan poseben dan, ni manjkalo niti sladko-čokoladno presenečenje. Torta je bila odlična.

In nenazadnje kaj bi danes dolgovezili? Čakajo nas prazni zvezki, nove barvice, radovedna ušesa, pa vse črke in številke…

Učiteljice 1. razreda