»Končno sem dočakal 1. šolski dan!« je na šolskem dvorišču nestrpno povedal bodoči prvošolec. Vsi prvošolci so v šolo prišli skupaj s starši. Bili so lepi in njihove oči so bile polne pričakovanja.

Kot se za tak dan spodobi, so doživeli pravi sprejem. Učiteljice so jim zaigrale lutkovno igrico o medvedku, ki je prvič šel v šolo, upokojena učiteljica Maja pa jim je povedala pravljico Zlatolaska in trije medvedi. Po predstavi je vseh sedem učencev uspešno opravilo »skok« v 1. razred, za kar so prejeli posebno diplomo. Ker je prvi šolski dan poseben praznik, so se posladkali s slastno torto. Učence so prijazno nagovorile ravnateljica Damijana Gustinčič, pomočnica ravnateljice Nives Skuk in županja Alenka Štrucl Dovgan. Nekaj besed o varnosti v prometu je povedal policist Janko Šenkinc. Obljubil je, da bo med letom še prišel in preveril, če se starši in otroci držijo dogovorov. Sprejem so zaključili na šolskem dvorišču, kjer so se prvošolci igrali še z ostalimi učenci.

Dragi prvošolci, želimo vam prijetno in uspešno šolsko leto.