V petek, 13. novembra, smo se v večernih urah učenci 6., 7., 8. in 9. razredov, ki nas zanima mediacija, zbrali v šoli. Za začetek nam je knjižničar predstavil knjigo Iskanje Eve, v kateri je izpostavil dva konflikta. O le-teh smo potem razpravljali. Ker smo bili že vsi pošteno lačni, smo si za večerjo privoščili pico. Sledil je ogled treh krajših filmov na temo reševanja sporov in nato razgovor o njih. Tako smo zaključili družabni večer, pograbili vsak svojo spalno vrečo in si v razredu poiskali prenočišče.
Spočiti in polni energije smo stopili v nov dan. Sledil je obilen zajtrk. Nato smo se razdelili v skupine in se udeležili treh delavnic, na katerih smo izvedeli še več o mediaciji. Kosilo smo si pripravili kar sami – testenine s tuno in palačinke. Po krajšem odmoru smo v skupinah začeli s snemanjem kratkih filmov. Naša naloga je bila, da predstavimo konflikt in njegovo reševanje s pomočjo mediacije. Scenarije smo napisali sami, pri snemanju pa so nam pomagale učiteljice. Druženje smo zaključili okoli 17. ure, zadovoljni, da je za nami uspešen vikend.
Čeprav upamo, da bo sporov med učenci na šoli čim manj, smo pripravljeni pridobljena znanja uporabiti tudi praksi.
Zala Reberc in Tjaša Kobal, 9. a