V torek, 8. marca 2016, smo v večnamenskem prostoru učenci osnovne šole Divača z mentoricami in društvo upokojencev Divača obeležili dan žena. Prireditev se je pričela ob 17.00.

V prvem delu so poslušalce poleg voditeljice nagovorili ravnateljica šole, ga. Damijana Gustinčič, predsednik društva upokojencev Divača, g. Vinko Mahnič, in županja občine Divača, ga. Alenka Štrucl Dovgan. Prireditev je povezovala učenka devetega razreda Manja Miklavčič, dodatno pa so jo popestrili študijski krožek Ljudske noše, pesmi in plesi v okviru Razvojnega društva Vrhe pod mentorstvom Slavice Kucler Borka ter učenci osnovne šole Divača, in sicer učenci likovnega krožka 4. in 5. r., ki so v februarju ustvarjali pod mentorstvom ge. Jožice Zafred in dela razstavili v našem večnamenskem prostoru, člani pevskega zbora pod mentorstvom ge. Ade Škamperle, dramski krožek razredne stopnje z igrico Pika Nogavička v šoli pod mentorstvom ge. Lidije Uršič in dramski krožek od 6.-9. razreda z recitali o ljubezni, materinstvu in ženskah pod mentorstvom ge. Vilme Kres, ki je tudi zasnovala in koordinirala celotno prireditev.

Tjaša Kobal, 9. a

Manja Miklavčič, 9. b