Siva kučma, bela brada, topel kožuh, zvrhan koš….

S to pesmico Janeza Bitenca o dedku Mrazu so otroci z Vremske doline  in okoliških naselij včeraj, v sredo 21.12.2016, nestrpno pričakali dobrega moža, ki vsak december obdari vse pridne, pa tudi malo manj pridne otroke. Na praznični sprejem so se dobro pripravili mlajši učenci PŠ Vreme, ki so kot snežaki zaplesali ter starejši učenci, ki so obiskovalcem zaupali novoletne želje in lepe misli. Prizadevni člani TKŠD Urbanščica so z igrico Cipek in Capek nasmejali najmlajše obiskovalce.

Zbrane otroke je dobri mož prijazno nagovoril, povedal poučno zgodbico ter razdelil darila. Spregovorili sta tudi županja Alenka Štrucl Dovgan ter ravnateljica Damijana Gustinčič, ki je šolske otroke razveselila z informacijo, da je dedek Mraz tudi za njih pusti darilo v šoli pod smrečico, s katerim se bodo lahko igrali v novem peskovniku.