Na 24. svetovnem prvenstvu v igranju na diatonično harmoniko, ki je med 27. in 29. 9. 2019 prvič potekalo v Sloveniji, v hotelu Barnardin v Portorožu, je šestošolec Ruben Žvab  z 99 točkami dosegel 1. mesto – ZLATO PRIZNANJE v kategoriji A.

Za osvojene uspehe mu je čestital tudi g. Zoran Zorko in mu zaželel: “Z glavo in harmoniko le tako naprej!” Čestitkam se je pridružil g. Denis Novato. Ruben se je odlično počutil v družbi  mladinske svetovne prvakinje Danaje Grebenc iz Dravograda in Gašperja Štajnarja iz Škofljice.

Da je Ruben pravi harmonikar,  pa je dokazal tudi s tem, da je na željo obiskovalca iz Italije pred Hotelom Bernardin zaigral »Na Golici« in navdušil plesalke ter zbrano občinstvo.

Odličnemu harmonikarju iskreno čestitamo.

Srebrno priznanje na Festivalu Slakove glasbe
Na 2. tekmovanju za nagrado Lojzeta Slaka , ki je potekalo 5. 10. 2019, je Ruben s skladbama “Okrogla polka” in “Živijo polka” prejel srebrno priznanje.
Čestitamo mlademu harmonikarju, ki zelo uspešno ohranja slovensko glasbo.