V sklopu mednarodnega projekta Ekošola  je tudi naša podružnična šola Senožeče dobitnik zelene zastave.  Na čudovite sončne popoldneve smo učenci 4. in 5. razreda raziskovali zelišča, saj smo želeli izkoristiti prednost naše podružnične šole, to je bližina gozda. Zapodili smo se v bližnje gozdove in  travnike ter nabirali zelišča. Vsako zelišče smo podrobno raziskali, skrbno posušili in pospravili. Najprej smo posušili koprivo, meto in meliso, sledil je še šipek, katerega smo pred sušenjem še narezali in očistili. Zelišča smo izkopali s koreninami vred,  jih presadili v lončke in nesli v razred. Vsak dan opazujemo ali zelišča uspevajo tudi v notranjih prostorih. Kot pravi vrtnarji se spopadamo z vrtnimi ušmi, skratka, ustvarili smo pravi notranji vrtiček zelišč.

Po skoraj dveh mesecih, so ne nam vsa zelišča posušila in lahko smo pripravili čajanko. V zavreto vodo smo stresli našo mešanico čaja, vonjali in opazovali barvo. Čaj smo nato precedili in ga okušali. Vsak učenec je od doma prinesel svojo najljubšo skodelico. Med okušanjem čaja smo se posladkali s piškoti in poslušali zgodbe iz Hude hoste.

Petra Fabjan