Kot učitelj trobil sem lahko najbolj srečen in ponosen, da lahko navdušujem poleg drugih še izjemno pridno in talentirano učenko, kot je Valentina.

V tem šolskem letu se v Sloveniji odvija TEMSIG – tako imenovano tekmovanje mladih glasbenikov Slovenije, na regijskem in državnem nivoju.

V mesecu februarju je potekal v  Laškem predizbor regij, kjer si je  »Vale« in 28 drugih odličnih učencev »pritrobentalo« vstopnico na državno tekmovanje.

Prav gotovo si bo Valentina zapomnila 4. 3. 2020, saj je s »perfektnim« igranjem dosegla najvišje število točk in absolutno 1. nagrado v njeni starostni skupini.

Nedvomno je k njenemu uspehu pripomogla njena velika želja po odličnosti, izjemen pogum, ter ogromno nastopov s korepetitorko prof. Jano Zupančič.

Ob dejstvu, da njen »tata« igra trobento, se sploh ne čudim, da je njena velika želja postati učiteljica trobente in prepričan sem, da bo v vseh pogledih »zlata«.

Učitelj Glasbene šole Sežana-podružnica Divača

prof. Peter Pačnik

Ob tako izjemnem uspehu se čestitkam pridružujemo tudi učitelji in učenci OŠ Divača.