Učenci 4. in 5. razreda podružnične šole Vreme so v tem šolskem letu izvajali razredni storyline projekt, v okviru katerega so spoznavali, kako nastane knjiga in ljudje katerih poklicev sodelujejo pri njeni izdelavi. Pet učenk je začelo tudi izdelovati svoje slikanice – zaključile pa jih bodo v času učenja na domu.

Učenci so v okviru projekta spoznali tudi pisateljico go. Majdo Koren in njeno delo.

Prebrali so tudi vprašanja in odgovore, ki jih ge. Majdi najpogosteje zastavljajo njeni bralci, nato pa sta ji Andrej in Kristina v imenu vseh učencev 4. in 5. razreda napisala pismo. In veste kaj? Ga. Majda Koren je nanj odgovorila! Učenci so njeno pismo prebrali ravno 2. aprila, ko praznujemo mednarodni dan knjig za otroke.

Dopisovanje otrok s priljubljeno pisateljico je potekalo tudi v času učenja na domu in njihova pisma si lahko preberete v nadaljevanju.

1. pismo:

Pismo učencev pisateljici ge. Majdi Koren

2. pismo

Pismo pisateljice ge. Majde Koren učencem

3. pismo

Odziv učencev na pismo ge. Majde Koren

Hvala ge. Majdi Koren za prijazen odziv in učencem ter njihovim staršem za prijeten mednarodni dan knjig za otroke!