Vsako leto OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača v sodelovanju z Društvom likovnih pedagogov Primorja organizira grafični extempore.  Že vrsto let sodelujemo s Parkom Škocjanske jame, kjer se zberejo učenci zadnje triade osnovnih šol južne Primorske. V letošnjem šolskem letu bi moral extempore potekati v drugi polovici maja, kar nam je preprečila epidemija korona virusa. Učiteljice in učitelj likovne umetnosti smo se odločili, da sodelujemo na daljavo in tako so nastala dela v kombinirani tehniki frotaža (otiranke) in kolaža. Sodelovali so učenci OŠ Ankaran, OŠ Dutovlje,  OŠ Lucija, OŠ Gračišče, OŠ Antona Šibelja Stjenka Komen, OŠ Dragomirja Benčiča Brkina Hrpelje in OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača.

Profesorica likovne umetnosti Vesna Marion