Spoštovani starši, dragi učenci in učenke,

od torka, 9. 2. 2021 se bo v vseh osnovnih šolah v R Sloveniji vzgojno-izobraževalno delo za učenke/učence od 1. do vključno 3. razreda izvajalo v prostorih šole.

Za vse učence bo potekal redni pouk po urniku in podaljšano bivanje. Prvošolcem in izjemoma posameznim učencem 2. ter 3. razreda bo omogočeno jutranje varstvo.

Želimo vas spomniti na upoštevanje naslednjih pogojev:

• v šolo prihajajo le zdravi učenci (morebitne odsotnosti starši sporočite  razredničarkam), če je v družini kdo zbolel oz. je okužen, naj otrok ostane v izolaciji 10 dni od potrjene okužbe družinskega člana,
  • ob prihodu v šolo in na šolskem avtobusu obvezno nosijo maske, ki jih v učilnicah snamejo,
  • v šoli uporabljajo maske le, če prihajajo v stik z učenci drugih skupin (na hodnikih, v večnamenskem prostoru),
  • učenci dosledno upoštevajo stroga higienska priporočila (umivanje oz. razkuževanje rok, higiena kašlja),
  • pouk bo potekal v homogenih skupinah – po oddelkih, tako da se skupine med seboj ne bodo mešale (»mehurčki«).

V šoli bomo poskrbeli za redno prezračevanje prostorov, vzdrževanje čistoče in razkuževanje prostorov.

Svetujemo, da učenci prihajajo v šolo peš oz. jih starši pripeljejo  z osebnimi avtomobili, če je to mogoče. Šolski avtobusi bodo zjutraj vozili po ustaljenem urniku, za odhod domov pa bo organiziran samo drugi razvoz.

Želimo, da bi se učencem 1. triletja kmalu pridružili še vsi ostali učenci od 4. do 9. razreda in vsi skupaj v šoli zaključili šolsko leto 2020/21.

Čestitke vsem ob  Prešernovem dnevu – slovenskem kulturnem prazniku!

Z lepimi pozdravi,

ravnateljica Damijana Gustinčič s sodelavci