Teden otroka obeležujemo v tednu od 4. do 10. oktobra 2021.   Letošnje sporočilo je: “RAZIGRAN UŽIVAJ DAN!”  Poslanico je pripravil Boštjan Gorenc – Pižama, ki je skupaj z ilustratorjem Jakom Vukotičem ključna sporočila letošnjega Tedna otroka prelil v simpatičen strip, ki poziva k igranju, kajti: igra ti pomaga razvijati domišljijo, igra ti krepi telo, igra spleta prijateljstva in najpomembnejše: igra nas povezuje!

V sklopu aktivnost Tedna otroka smo na šoli  gostili glasbena gosta Aldo Sosi in Luco Ferirnija z glasbeno pravljico “Prvi koncert medvedka Perona“. Učenci prve triade matične šole so ob glasbenih zvokih klavirja spoznali zgodbo o medvedku Peronu. Učenci so uživali v dogodivščinah medvedka Perona in tudi sami aktivno sodelovali s petjem in plesom ter z  gibalnimi vložki.

Naša glasbena gosta sta z glasbeno pravljico navdušila tudi učence na obeh podružničnih šolah v Vremah in Senožečah.

Za izvedbo vseh glasbenih pravljic se zahvaljujemo Občini Divača, ki je finančno podprla in omogočila več izvedb predstav.

Nives Skuk