V torek, 7. 2. 2017, je prvo šolsko uro v večnamenskem prostoru šole potekala letošnja proslava ob slovenskem kulturnem prazniku. Tokrat smo se z njo poklonili slovenski vsestranski umetnici; pesnici, pisateljici, igralki, pevki in ilustratorki – Svetlani Makarovič, ki je nedvomno ena najpomembnejših literarnih ustvarjalk sodobnega časa.

Proslava se je začela s himno, ki smo jo družno zapeli vsi zbrani. Nato sta nas voditelja Irma Alibabić in An Černe popeljala skozi vsebino prireditve. V programu so se prepletale resnejše pesmi in vedrejše točke. Na odru so se zvrstili učenci vseh razredov in s petjem, plesom ter recitacijami tako doživeto interpretirali avtoričina in lastna dela, da lahko rečemo, da je pred očmi občinstva zaživel kulturni utrip šole v vsem svojem sijaju. Fotografije s prireditve si lahko ogledate v galeriji.