Tudi tretješolci iz Divače med šolskim letom pridno raziskujemo svoj domači kraj. Med drugim nas zanima tudi kulinarika svoje domače pokrajine, zato smo v sredo, 22. 2. 2017 v šolo povabili stare starše na pomoč pri peki kruha in cvrtju pustnih mišk.

Na naše delavnice je prišlo veliko starih staršev in tudi nekaj staršev.

Po uvodnem pozdravu gospe ravnateljice in predstavitvi dela, smo si nadeli predpasnike, si umili roke in odšli v gospodinjsko učilnico. Pridne none in nonoti so nam ob praktičnem prikazu povedali veliko zanimivosti o kruhu in praznovanju pusta. Občudovali smo spretne roke gospoda Dušana Prihavca in gospe Elde Krajšek pri gnetenju testa. Tudi sami smo se preizkusili v peki kruha. Medtem, ko je kruh vzhajal, so nam none pripravile testo za miške in jih pred nami ocvrle v vročem olju. Spoznali smo več različnih receptov.

Najbolj smo uživali ob praktičnem gnetenju testa, oblikovanju žemljic, ptičkov, pletenk … Testo smo položili v pekače in kmalu je prijetno zadišalo po sveže pečenemu kruhu.

Po dobro opravljenem delu, smo vse naše obiskovalce razveselili s kulturnim programom v večnamenskem prostoru.

Na koncu smo se posladkali s pustnimi miškami in svoje kruhke s ponosom odnesli domov.

Je že res, da najboljši kruh doma se peče.

Učiteljice Rebeka, Lidija in Nives  z učenci 3. razreda