Izlet smo izpeljali z osebnimi avtomobili tako, da smo dva avtomobila pustili v Ospu in po končanem pohodu voznike prepeljali iz Ospa do Dekanov. Vseh udeležencev pohoda je bilo 26. Od tega je bilo 13 otrok, deset staršev in ostalih oseb ter trije odrasli s strani vodstva. Imeli smo prekrasen sončen dan in ga izkoristili za lep izlet s spoznavanjem tematske krožne poti iz Dekanov na vrh Tinjana. Spoznali smo pomembne točke na poti, kale, gozd, vas Kolomban ter sakralne objekte, cerkev sv. Mihaela, v Ospu pa cerkev sv. Tomaža. Postanek je bil na vrhu našega vzpona, kjer smo odtisnili žig in pomalicali ter si razgledali vse zanimivosti bližnje in bolj oddaljene okolice. Za vzpon smo porabili uro in 45 minut, za sestop po Slovenski planinski poti v Osp pa dobro uro. V Ospu nam je nekaj besed o vasi povedala gospa Cunja, mama naše vodnice Irene. Iz daljave smo zrli na plezalce v ostenju ter izvedeli še kaj zanimivega o zavarovanih rastlinah in živalih tega osapskega območja. Z otroki smo izpeljali nagradni kviz s tremi vprašanji in jih nagradili s priložnostnimi nagradami. Med samim pohodom jim je Mirjam povedala legendo o tem, zakaj je morska voda slana. V Osapski dolini smo se poslovili in naša pot se je tako zaključila. Z lastnimi prevozi smo se odpeljali domov.

Barbara Rodica in Mirjam Frankovič Franetič