Deževen dan? Prav nič nam ni kislo jutro pokvarilo prijetnega razpoloženja, ki ga je bilo čutiti na podružnični šoli v Senožečah. Prag naše lepe šole so namreč prestopili veseli prvošolčki in s svojimi iskrivimi ter radovednimi pogledi napovedali, da se začenja prava šola.

Bučnemu aplavzu, ki so ga starejši učenci in starši namenili malim učenjakom, je sledila himna in gledališka igra »Pajek Pepi«. Skozi predstavo so otroci ugotovili, da so vsi problemi, četudi so še tako veliki, rešljivi.

Učence so z izbranimi besedami nagovorili ravnateljica Damijana Gustinčič, pomočnica ravnateljice Nives Skuk, županja Alenka Štrucl Dovgan in policist Janko Šenkinc. Sledilo je sladko presenečenje v obliki pajka, ki je bil rdeča nit prvega šolskega dne.

Dragi prvošolci, želimo vam, da bi se v šoli veliko novega naučili in stkali močne prijateljske vezi.

Vaše učiteljice