Lepi jesenski dnevi so botrovali odločitvi, da izvedemo jesenski kros in ugotovimo, kako vzdržljivi so naši šolarji.  In res so pokazali ne samo fizično pripravljenost, ki jo mora imeti vsak tekač, pač pa tudi borbenost. Tek čez drm in strm je učencem prinesel veliko veselja in seveda malce  vznemirjenja. Predvsem prvošolci niso imeli čisto dobrih predstav, kaj je to kros. V spremstvu petošolcev so pogumno stekli po progi in čisto vsi pritekli skozi cilj, kjer jih je čakala velika skupina učencev in glasno vzklikala njihova imena ter jih spodbujala, da so zmogli preteči celotno dolžino.

Ob zasluženi malici so zbledeli spomini na tekaške napore. Svečana podelitev priznanj je bila zadnja točka športnega dne pred povratkom v Senožeče.