V petek, 15. 3. 2019, so učenci in njihove mentorice na 15. sejmu Altermed v Celju zelo uspešno predstavili zaključek projekta »Recepti naših non«, ki je potekal pod okriljem mednarodnega programa Ekošola. V skupno sodelovanje so se povezali Osnovna šola dr. Bogomirja Magajne Divača s podružnico Senožeče in Center za usposabljanje Elvira Vatovec Strunjan z enoto Divača.

V tem šolskem letu so učenci raziskovali stare jedi v njihovem okolju. K sodelovanju so povabili tudi none, ki so jim s svojimi izkušnjami obogatile dejavnosti. Ob tej priložnosti so zbrane recepte združili v manjšo zbirko okusnih jedi in jih ponudili številnim obiskovalcem ob stojnicah. Goste so navdušili prav učenci in njihove none, ki so se jim pridružile, saj so jim s svojo domačnostjo pri predstavitvi še dodatno obogatili vsebino.

Ta dan je bila podeljena 2. nagrada ob zaključku projekta Eko-paket 2018/2019 (v kategoriji II. triada OŠ) za izviren izdelek Brkonje Čeljustnika iz odpadne KEMS embalaže.

Učencem in njihovim mentoricam čestitke za odmeven uspeh!

Andreja Trobec, koordinatorica Ekošole za OŠ