Z učenci, ki obiskujejo interesno dejavnost in neobvezni izbirni predmet italijanščina, smo letos predstavili 22 točk, kjer so učenci pokazali, da so se tudi v tem šolskem letu precej naučili.

V četrtek, 6. junija, ob 17.30, smo se zbrali v večnamenskem prostoru v osnovni šoli Divača in predstavili enourni program učencev od 1. do nekaterih učencev iz 6. razreda centralne in obeh podružničnih šol Senožeče in Vreme.

Vsak razred se je predstavil z dvema ali tremi točkami, kjer smo si ogledali pesmi, igrice, izštevanke, uganke, mimike in dramatizacijo dveh skečev z italijansko tematiko (vreme, nakupovanje, hrana, čustva, turizem, prazniki, priljubljena hrana in živali, meseci, dnevi v tednu, števila, barve, šolske potrebščine in še kaj).

Otroci so sproščeno prikazali, kaj so se naučili in še enkrat dokazali, kako koristno in pomembno je znanje tujih jezikov.

Alma Volk