»Končno šola«, je dejala prvošolka Neža. In prav vseh štirinajst njenih sošolcev ji je prikimalo. Mali radovedneži so nasmejani in polni pričakovanj vstopili v našo lepo šolo. Starejši učenci so jim pripravili gledališko predstavo  »Težave male stonoge«, hudomušni zajec pa jim je pomagal pri skoku čez zadnjo oviro, ki jih je ločeval od njihove nove učilnice. Ravnateljica, njena pomočnica, županja in policistka so najmlajšim šolarjem na pot skozi šolanje zaželele veliko lepega. Praznično vzdušje je kronala sladka torta, priložnostma darilca Radia 1 in igra s starejšimi učenci šole.

Dragi prvošolci in prvošolke, učiteljice se že veselimo vaših ustvarjalnih idej ter spodbudnega in spoštljivega vzdušja. Me vam bomo na tej poti stale ob strani, vas vodile in učile, le dovolj radovedni bodite.

Vi, dragi starši pa nam zaupajte, in skupaj z nami otrokom privzgojite odgovornost za dosežke in medsebojne odnose, kajti to je najboljša popotnica za življenje, v katerega vstopajo.

Lep začetek šolskega leta vam želimo učiteljice.