V torek, 18. 10. 2022, so se učenci in profesorji likovne umetnosti južnoprimorskih osnovnih šol ponovno zbrali v Parku Škocjanske jame na grafičnem extemporu. Extempore je skupaj z Društvom likovnih pedagogov Primorja organizirala naša Osnovna šola dr. Bogomirja Magajne Divača.

Sodelovale so učenke zadnje triade OŠ Lucija, OŠ Elvire Vatovec Prade, OŠV Ankaran, OŠ dr. Aleša Beblerja Primoža Hrvatini, OŠ Dragomirja Benčiča Brkina Hrpelje, OŠ Srečka Kosovela Sežana, OŠ Dutovlje in OŠ dr. Bogomirja Magajne Divača.

Park Škocjanske jame je extempore gostil že petič. Učenke in učenci so se v prejšnjih letih preizkusili že v različnih grafičnih tehnikah, tokrat v barvni monotipiji. Motiv je bila narava v parku, uporabljali pa so oranžno, rdečo in črno barvo.

Mag. Vesna Marion
profesorica likovne umetnosti