V petek, 23. 10. 2015 so na centralni šoli v Divači izvedli akcijo evakuacije iz šolskih prostorov.
Ob 8. uri je sirena preko šolskega radija naznanila, da gre za nevarnost, ogenj v šolski kuhinji.  Ravnateljica je poklicala na številko 112 in obvestila gasilce, da je v šoli prišlo do požara v šolski kuhinji in, da sta v prostoru ujeti dve osebi.

Učenci in vsi zaposleni na šoli so v eni minuti mirno, brez prerivanja zapustili šolske prostore tako, da so izbrali najkrajšo pot do zbirnega mesta. Uporabili so pet izhodov iz šole ob upoštevanju evakuacijskih shem. Gasilci Prostovoljnega gasilskega društva Divača so v nekaj minutah  s tremi vozili prišli pred šolo. Preverili so, da je nevarnost mimo. Ravnateljica je učencem pojasnila vzrok nesreče in potek odprave posledic.

Gasilci so učencem drugega triletja v nadaljevanju razkazali vozila in ostale pripomočke za gašenje in reševanje.

Zahvaljujemo se članom PGD Divača za sodelovanje na vaji evakuacije iz šole.